Kvapka krvi
Živá kvapka krvi v temnom poli mikroskopu (DFM)
Fascinujúca metóda (z anglického DFM – Dark Field Microscopy), pri ktorej sa spolu s terapeutom pozeráte na svoju vlastnú krv na obrazovke počítača doslova v priamom prenose.
Jediná kvapka krvi napovie veľa o vašom aktuálnom zdravotnom stave.
Čo dokáže vyšetrenie odhaliť?
- stav hydratácie / dehydratácie organizmu
- akútne infekcie, alergie, nedostatočné trávenie alebo zápaly
- zaťaženie plesňami a ťažkými kovmi
- patogénne mikroorganizmy a ich vývojové štádium
- hromadenie urátových kryštálov, riziko dny
- chronické a akútne zápaly, alergie, autoimunitné reakcie, zníženie imunity
- disbióza čriev, nedostatočné trávenie a vstrebávanie v črevách, zvýšená priepustnosť krvných stien (syndróm deravého čreva)
- hormonálnu nerovnováhu
- množstvo a aktivitu bielych krviniek
- množstvo a stav červených krviniek
- a množstvo ďalších ukazovateľov…
Naša krv je zrkadlom aktuálneho stavu nášho vnútorného prostredia a vďaka tomu je z nej možno vyčítať prípadnú disharmóniu v organizme ešte pred prepuknutím choroby. Táto metóda je rýchla a pre klienta nenáročná. Na vyšetrenie postačí jediná kvapka krvi. Je vhodná predovšetkým ako prevencia.
Aká je filozofia tohto vyšetrenia?
Každá prudká zmena, alebo narušenie vnútorného prostredia tela môže inak neškodnému mikrooraganizmu umožniť, aby sa vyvinul až do určitého stavu cyklického vývoja – do formy spôsobujúcej chorobu.
Prečo DFM absolvovať?
Zatiaľ čo teória choroboplodných zárodkov Louisa Pasteura zvíťazila a populácia v 20. storočí bola hromadne očkovaná proti vírusom a baktériám, jeho kolega Antoin Bechamp tvrdil, že baktérie nie sú základnou príčinou ochorenia, ale že vyrastajú na skazenom organickom podklade. Stále väčší počet lekárov a vedcov dnes začína tušiť, že by mohol mať pravdu.
Pracoval na tom a nakoniec prišiel s poznatkom, že telo vo vnútri nie je zďaleka sterilné, ale že príčinu zdravia aj choroby si nosí v sebe. Nielen že tvrdil, ale aj dokázal, že choroba zvonku príde len vtedy, keď sa v tele zmení to, čomu hovoril „terén“ (presnejšie „zloženie pôdy“, niečo čo je možné chápať ako obdobu rovnováhy pH), a že zmena terénu vlastne akoby „pozve“ infekciu či chorobu zvonku. Aby sme zabránili chorobám, je podľa Bechampa za potreby všímať si predovšetkým rovnováhu „terénu“ vo vnútri tela a nezameriavať sa na to, čo poletuje vzduchom. Napriek tomu, že sa protichodné poznatky patológov v posledných rokoch množia, medicína sa stále tvrdohlavo drží teórie Pasteura.
Je treba dodať, že „terén“ je v priamej súvislosti s mentálnym a tiež duševným stavom toho ktorého človeka.
Vzhľadom k ohromným poznatkom v rôznych vedeckých odvetviach by bolo potrebné, aby lekári a vedci prestali sledovať sebecké záujmy vedy a začali dávať prednosť záujmu človeka…. a z pohľadu farmaceutického priemyslu jednali nie v zmysle platiaceho pacienta ale živého, mysliaceho a cítiaceho tvora.
Ako sa pripraviť na vyšetrenie?
- najmenej 6-8 hodín pred vyšetrením nejesť
- deň pred vyšetrením (najmä večer) konzumovať racionálnu stravu s nízkym obsahom tukov
- počas šiestich hodín pred vyšetrením vypiť 1,5l vody, teda každú hodinu vypiť 2dcl vody. Je potrebné piť nesladenú, nechlorovanú vodu bez bubliniek
- 6 hodín pred vyšetrením NEPIŤ kávu, čaj a mlieko!
- 10 minút pred všetrením si už neumývať ruky. Ruky by mali byť čisté, osušené a nenakrémované
- vo vlastnom záujme, aspoň 30 minút pred odberom kvapky krvi nepoužívať mobilný telefón
- vyšetrovaný človek musí mať normálnu telesnú teplotu. Zvýšená teplota skresľuje výsledky
- prvé vyšetrenie trvá 45-50 minút, následné kontroly trvajú pol hodinu
Máte záujem o vyšetrenie svojej kvapky krvi?
Kontakt: Lenka Pohlová
tel: +420 604 595 099
email: lenka@lenkapohlova.cz
alebo vyplňte nasledujúci formulár: