alergie
Blog

Kýcham, kašlem, soplím, …

Striedavé alergie, sezónne alergie, celoročné alergie nám spôsobujú nemálo starostí a uberajú na kvalite života. O to viac mamičke, ktorá sa potrebuje starať o dvoch malých špuntov, ktorý jej teda nedávajú veľa priestoru pre seba  a niekedy nemá čas si ani nos vyfúkať . ?

Lekárka jej naordinovala niekoľko liekov na alergiu, s ktorými sa nestotožnila a tak sme spolu vymysleli niečo telu láskavejšie a prirodzenejšie, než je pani chémia (odpusťte panička ? ) …

Nad čím  sme sa teda spolu zamysleli…

Na čo si skutočne alergický?

Na čo konkrétne si alergický – práve na to sa zameraj. Nie, nehovorím o zlikvidované kvetov a stromov v okolí. Hovorím o téme, situáciách, dianí okolo teba.  Doslova, na čo si alergický keď sa niečo povie, keď to niekto povie, keď to niekto spraví…. zamyslenie….

prijímať je láska

No tak práve toto vpusti do seba a spracuj to. Začni správne reagovať na tieto situácie, hlavne ak sú pre teba nepríjemné a nepríjemný je aj tlak okolia v týchto situáciách.

Nauč sa prijímať s láskou –  prijmi aj, pre teba, neprijateľný názor druhého človeka s láskou, bez toho aby si súdil. Nepúšťaj von negatívnu reakciu, ale nezatláčaj ju ani vo vnútri seba. Nauč sa primerane brániť.

 A ako podporíš telo?

Ako poraziť alergie prírodnou cestou?

Keďže o alergii môžeme hovoriť ako o reakcii imunitného systému, ale neprirodzenej – je potrebné nakopnúť nefunkčnú imunitu – Noni, slezinu, ako tvorcu našej imunity a lymfu – ImmunAid.

Tiež spriazniť črevnú mikroflóru – Acidophilus. Chrániť organizmus pred alergénami nám pomôže staré dobré Céčko – C1000 a antioxidant ZenThonic a Mega qProtect. Neželané reakcie imunitného systému zmiernia minerály, najmä horčík s vápnikom – StrongBons

Do jedálnička zaraďte ľahké jedlá,  aby mohol organizmus oddychovať a podporte ho prijímaním väčšieho množstva vlákniny.

tráva slnko

Prečo trpíme alergiami?

„Jednou z možností je prehnaná hygiena v domácom prostredí, kde dieťa vyrastalo. Imunitný systém potom nemá pri kontakte s rôznymi druhmi baktérií dostatok podnetov, a tak si to vynahrádza inde. Ďalšou možnosťou je odstránenie alebo aspoň významná redukcia prítomnosti parazitov v našom tele. Pri imunitnej reakcii sa totiž uvoľňuje rovnaký druh protilátok, ktoré bojujú, resp. v histórii bojovali, s parazitmi.

Jedna z teórií teda tvrdí, že táto konkrét- na zložka nášho imunitného systému hľadá iných protivníkov, pretože „nemá od dobroty čo robiť“. No a počas poslednej dekády vzrástol počet výskumov, ktoré dávajú vznik alergií do súvislosti s nerovnováhou v mikroflóre nášho tela. A to nielen v tej črevnej, ale aj v mikroflóre dýchacích ciest, pľúc a kože.“

MUDr. Markéta JANČÍKOVÁ – vyštudovala odbor všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne