ac-zymes calivita probiotika
Produkty CaliVita

AC-ZYMES

Výživové doplnky AC-Zymes a AC-Zymes PLUS

AC Zymes je prípravok, ktorý obsahuje vysoký počet baktérií Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus je mimoriadne odolná a užitočná baktéria, ktorá podporuje zdravie čreva tým, že nahrádza probiotické bunky, ktoré počas dňa miznú, a podieľa sa na činnosti imunitného systému. Pomáha chrániť normálnu bakteriálnu flóru črevného traktu a účinne podporuje zdravú činnosť tráviaceho systému.

AC Zymes PLUS obsahuje baktérie šiestich rôznych kmeňov so 6 miliardami baktérií. Prispieva k zdravej činnosti tráviaceho systému, pocitu pohody v gastrointestinálnom trakte, k udržovaniu vyváženej črevnej flóry a normálnej funkcii čriev. Účinne tiež podporuje správnu činnosť nášho imunitného systému.

Lactobacillus Acidophilus

AC Zymes aj AC Zymes PLUS kapsuly obsahujú Lactobacillus Acidophilus, najúčinnejšiu užitočnú črevnú baktériu, ktorá udržuje a obnovuje zdravú črevnú flóru.

Lactobacillus acidophilus je baktéria prítomná v kyslom mlieku. Výskumy dokázali, že ľudia, ktorých tráviaci trakt je trvalo osídlený touto baktériou (prostredníctvom pravidelnej konzumácie kyslého mlieka), sú zdravší a dožívajú sa dlhšieho veku. Acidofilus je schopný prežiť v tráviacom trakte viac ako 10 dní, urýchľuje spracovanie aminokyselín z mliečnych proteínov a pomáha pri syntéze vitamínov B skupiny.

Okrem toho, acidofilus vytvára nepriaznivé podmienky pre rozmnožovanie rôznych choroboplodných mikroorganizmov, vrátane mikrokokov, klostrídií (toxíny spôsobujúce odumieranie tkaniva), rôznych črevných baktérií a plesní, čím nás chráni pred rôznymi chorobami a infekciami.

Najväčším nepriateľom črevných baktérií sú antibiotiká, ktoré ich dokážu úplne zničiť. Preto sa pravidelné užívanie acidophila odporúča aj počas liečby antibiotikami a po nej.

Komu a kedy ho odporúčame

  • počas a po liečbe antibiotikami
  • na doplnenie terapie hlbokých plesňových infekcií (dermatologické alebo gynekologické problémy)
  • v prípade tráviacich ťažkostí v dôsledku stresu
  • ako doplnkovú terapiu v prípade podráždeného žalúdka alebo hnačky
  • proti škodlivým účinkom alkoholu na črevnú flóru
  • vďaka svojmu obsahu vlákniny sa Acidophilus odporúča aj v prípade zápchy.

Zloženie AC-Zymes:

  • aktívny Lactobacillus acidophilus – 2 miliardy

Zloženie AC-Zymes PLUS:

  • probiotická kultúra – 6 miliárd
  • Frukto-oligosacharidy (FOS) – 200 mg

Dávkovanie:

  • 1 kapsula denne

Objednať AC-Zymes

Objednať AC-Zymes PLUS

Späť na ostatné produkty