endometrióza
Blog

Endometrióza

Endometrióza

Mám rada tieto náhody, keď napíšete článok o ženskosti (cysty na vaječníku) a v tom Vás známa poprosí o pomoc, ktorá krásne nadväzuje.

Endometrióza.

Jupí ?  – a zase ženskosť.

Tak ako bunky na maternici, ktoré prerastajú do dutiny brušnej (endometrióza) teda tam kde nemajú čo robiť, tak je tu odpoveď – vaša ženskosť je na nesprávnom mieste.

Prečo chceme nášmu telu vnucovať iný rytmus, prečo premiestňujeme prvoradú ženskosť až na ,,tamtie“ ďalšie miesta vo svojom živote?

Je to rovina, ktorá nám ženám, nie je prirodzene daná. Teda, nútime ju ísť iným smerom, poprípade ju úplne potlačíme zastavíme a tak si vyberie smer sama – ako tie bunky maternice, ktoré sa vybrali iným smerom, tým ktorým nemali.

Že je to krásne ako to všetko zapadá do seba?

Endometrióza

Podpora na fyzickej úrovni pre telo

Endometrióza

-keďže hlavnou príčinou je celkové rozhodenie vás ako ženy, teda hormonálneho systému – harmonizujte ho (Noni)

-harmonizovanie podporte vitamínom E a zázrakom pre ženy – pupalkou Evening Primrose Oil

-na podporu ale tiež vyčistenie lymfy a doplnenie potrebného ,,materiálu“ pre telo v tomto smere je veľmi vhodný komplex s morskými riasami (Ocean 21)

-krvnú zrážanlivosť prírodnou cestou– ktorá je tak potrebná pri prejavoch ochorenia (zvýšená krvácavosť) podporíte Lucerkou (Green Care) + prírodným železom (Iron Plus)

-treba podporiť tiež tvorbu krviniek, zvládnutie stresu, urýchlenie hojenia, odvodnenie a tiež hormonálnej rovnováhu a rozkolísané nálady – (Stress Management, B Complex)

-rozkolísané nálady, ktoré trápia väčšinu žien priam zázračne urovná Rhodiolin a čiastočne doplní tiež potrebný Zinok,  ak sú potrebné vyššie dávky zinku v prípade vypadávania vlasov, zlý stav pokožky a nechtov je potrebný už Mega Zinc, ktorý tiež, okrem iného, vďaka svojim antioxidačným účinkom  inhibuje škodlivé oxidačné procesy.

-na podporu rekonvalenscencie poškodených tkanív je potrebné doplňovať minerálne látky (Strong Bones, Power Mins alebo ideálne New Life)

A dievčatá a žienky, pitný režim, ten už hádam ani netreba pripomínať. ?

Endometrióza

Toľko všeobecne, ak chceš ukázať cestu ušitú priamo na teba, bude mi cťou:

OSOBNÁ DIAGNOSTIKA

osobná diagnostika

Žena najvrúcnejšie milovaná bude vždy najkrajšia – stačí, ak miluje samú seba“