nopalin calivita
Produkty CaliVita

NOPALIN

Výživový doplnok Nopalin

Kaktus nopál (Opuntia ficus-indica), ktorý obsahuje pektíny a rastlinný sliz, je v Mexiku bežnou súčasťou výživy. Vedci odporúčajú, aby ľudia konzumovali 300 gramov surového alebo 250 vareného kaktusu denne, pretože pomáha znižovať vzostup glukózy v krvi. Dĺžka varu kaktusu by nemala byť viac než 10 minút, aby zostala zachovaná vláknina, ktorá následne v črevách pôsobí ako probiotikum. Tento kaktus síce u nás nerastie, ale i my môžeme využiť jeho prednosti vďaka produktu Nopalin, ktorý ho obsahuje, a pravidelne ho užívať. 

Kaktus Nopál

Opuntia streptacantha alebo tiež nopál je púštny druh kaktusu s krásnymi kvetmi. Jeho domovom je Mexiko a USA, avšak možno ho nájsť aj na Kanárskych ostrovoch. Obsahuje veľké množstvo vitamínov (C, B1, B2, B3), bioflavonoidov a minerálnych látok (draslík, vápnik), ktoré vplývajú na normálny priebeh fyziologických procesov. 

Je tiež dobrým zdrojom ľahko stráviteľných proteínov. Obsahuje 17 druhov aminokyselín, z ktorých je esenciálnych, čo znamená, že ich môžeme získať len z vonkajších zdrojov. Normálny metabolizmus má priaznivý vplyv aj na telesnú hmotnosť. 

Pomocník pri chudnutí

Púštny kaktus má vysoký obsah vlákniny, čím prispieva k dosiahnutiu pocitu sýtosti, takže je tiež účinným doplnkom pri redukčnej diéte. Aby vláknina náležite napuchla, Nopalin je vždy potrebné užívať spolu s hojným množstvom vody. Nopalin je zároveň výborným pomocníkom pri trávení, pretože potláča hlad, vďaka čomu pomáha udržať si normálnu telesnú hmotnosť a možno ho efektívne využiť aj pri odtučňovacej diéte. V Mexiku sa nopál konzumuje tiež ako pokrm a je obľúbený ako šalát, v polievkach alebo ako obloha jedál.

Kedy by sa mal Nopalin užívať?

  • pri redukčnej diéte, pretože dôsledkom užívania tabliet s nopálom je pocit sýtosti
  • pri problémoch so zápchou
  • pri vysokej hladine cholesterolu a triglyceridov
  • pri cukrovke na zvýšenie konzumácie vlákniny
  • pri ťažkostiach s celulitídou.

Zloženie:

  • Dehydratovaný kaktus nopál – mleté sušené stonky – 300mg

Dávkovanie:

  • 2 tablety 3x denne pošas jedla

Objednať Nopalin

Späť na ostatné produkty