Vital 0 A B AB calivita
Produkty CaliVita

VITAL 0, A, B, AB

Výživové doplnky podľa krvných skupín

Krvné skupiny sa vyvíjali spolu s ľuďmi, takže sa zjavne rozvinuli v rôznej dobe. Krvné skupiny určujú určité genetické vlastnosti a u ľudí s rôznou krvnou skupinou môže byť tiež odlišná potreba živín, vitamínov a minerálov.

Tak napríklad daná živina môže byť užitočná pre osobu jednej krvnej skupiny, ale môže negatívne ovplyvniť inú osobu z odlišnej krvnej skupiny. Vaša krvná skupina môže mať vplyv na to, ako trávite potravu, ako reagujete na stres, aký je váš duševný stav, ako efektívny je váš metabolizmus, aký silný je váš imunitný systém a v podstate aj na to, k akým chorobám ste náchylní. Môžeme povedať, že vaša krvná skupina ovplyvňuje prakticky všetko, takže je zásadné vytvoriť si správny jedálniček a životný štýl s prihliadnutím na individuálne potreby.  

Vital 0

Ľudia s krvnou skupinou 0, ktorá sa v priebehu evolúcie vyvinula ako prvá, sú prispôsobení konzumácii mäsa. Týmto spôsobom môžu ľahšie uspokojiť svoje potreby železa, ale na druhej strane môžu vyžadovať dopĺňanie niektorých vitamínov skupiny B. Náš prípravok Vital 0 obsahuje vyvážené množstvo vhodných vitamínov a také rastlinné extrakty, ako sú juka, kurkuma a chren.

Objednať Vital 0

Vital A

Krvná skupina A sa vyvinula pred 15 – 25 tisíc rokmi, keď sa rozšírilo poľnohospodárstvo. Ľudia, ktorí patria k tejto skupine, už vykazujú vegetariánske črty. Svoje telo môžu pomerne dobre zásobovať minerálmi prostredníctvom výživy, ale optimálnu činnosť svojho organizmu môžu podporiť užívaním vitamínov B12 , C a E a tiež kyseliny listovej a pantoténovej. Minerály a vitamíny sú v tomto prípravku doplnené rastlinami, ako sú listy hlohu, pamajoránu a plody čučoriedky.

Objednať Vital A

Vital B

Krvná skupina B sa vyvinula počas migrácie obyvateľstva, keď sa ľudia prispôsobovali meniacim sa klimatickým podmienkam. Ich výživa je typicky zmiešaná, takže prípravok, ktorý bol špeciálne vyvinutý pre túto krvnú skupinu, poskytuje úplnú škálu vitamínov a minerálov. Tú ešte dopĺňajú rastliny vrátane extraktu z bazy a húb reishi a shiitake.

Objednať Vital B

Vital AB

Posledná krvná skupina sa vyvinula v priebehu evolúcie zmiešaním krvných skupín A a B. Vhodná strava môže byť zmiešaná, ale konzumácia zeleniny má priaznivejšie účinky. Multivitamín Vital AB, ktorý bol pre túto krvnú skupinu navrhnutý, obsahuje navyše dávky vápnika a selénu. Vitamíny a minerály sú doplnené takými rastlinami, ako sú extrakt z červeného hrozna, listy zeleru a cesnak

Objednať Vital AB

Dávkovanie:

  • 1 kapsula 3x denne po jedle

Späť na ostatné produkty