bicykel
Blog

Osteoporóza nemusí byť strašiak

Pozerám netrpezlivo von oknom, kde si už čo nevidieť podá deň ruku s nocou.

Čo na tom, noc je fajn, oddýchneme si, načerpáme sily. Trošku ma ale znepokojuje fakt, že 67 ročná pani, ktorá sedí v mojej obývačke sa stále nepoberá domov. Nie že by som nebola rada v jej spoločnosti, ona je však, čítate dobre, u mňa na bicykli.

Keď nasadne na svojho tátoša, je už hustá tma, no jej to neprekáža. Pozapína všetky svetlá na svojom vernom kamošovi, rezko nasadne a odfičí cez celé mesto, ku sebe domov.

Ako tak za ňou pozerám, vynorí sa mi nie tak ďaleká minulosť….

Osteoporóza obmedzuje v bežnom živote

Sú to asi 3-4 roky dozadu, keď si táto sympatická dáma nedokázala sama ani obliecť pulóver cez hlavu. Zapnúť spodnú bielizeň na chrbáte vlastnými rukami  či vyjsť na  poschodie do svojho bytu, bez pomoci výťahu.

Poviete si, ale však 67 rokov, no to už má na to aj právo….

No prepáčte! ? Na veľké šťastie, ona,  sa s týmto stavom neuspokojila…..

Čo sa udialo? No o tom, že tento stav spôsobila jedna injekcia, ktorá jej mala zlepšiť stav pokročilej osteoporózy sa nejdem zmieňovať. Lekári robia len to najlepšie čo vedia. Len…..

Len, žiaľ, nie vždy to dobre dopadne. Každý má možnosť sa rozhodnúť. Samozrejme ak zistíte, že ste sa nerozhodli dobre, tiež vždy máte možnosť to napraviť. Aj táto dáma sa rozhodla to zmeniť.

Na vlastnú zodpovednosť sa rozhodla pre inú cestu. O nejakom cvičení na začiatku nemohlo byť ani reči. Každý pohyb jej spôsoboval veľkú bolesť svalstva, kĺbov.

Liečenie osteoporózy

Začali sme teda od liečby na fyzickej úrovni tela. 

Išla na to, takpovediac intuitívne. Ja tvrdím, že toto, je najlepšie. Veď kto iný nás pozná viac ako my sami. Pani bola už zvyknutá denne užívať vitamín C (C1000) a tak sme plus začali posilňovať kosti a svalstvo (Strong Bones, Calcium Magnezium plus), zabezpečili celkovú pohodu organizmu (Magnezi B6) a sama si vybrala unikátnu kombináciu vitamínov (Senior Formula). K pobytu na slniečku sme pridali tak veľmi potrebné déčko v kvapkách (D-drops). Nič sme nezanedbali. Na začiatku boli potrebné vysoké dávky a vhodný pomer týchto doplnkov. Samozrejme vhodná strava a pitný režim. Častý pohyb, aspoň koľko boľavé telo dovolilo

Počas 3-4 rokov prechádzala ročnými obdobiami spolu s očistami, ktoré prislúchali obdobiu podľa energetickej ružice (podľa A9P + osobnej diagnostiky).

A tak postupne pohybu pribúdalo, bolesti odbúdalo….

seniorka na bicykli

Silná žena porazí aj osteoporózu

No čo Vám poviem. Teraz len láskavo pozerám za jej miznúcim chrbtom, keď frčí na svojom bicykli cez mesto a prajem si, aby nás bolo takýchto viac. Aby sme si každý uvedomili, že zdravie máme len jedno. Aby sme si uvedomili, že ako sa budeme o seba starať, tak si budeme ten náš život užívať v zdraví, kráse a vitalite. Trebárs aj po šesťdesiatke, sedemdesiatke ……

Mám to šťastie mať gény tejto ženy a ešte väčšie šťastie, že mám v nej velikánsky vzor ?

Ďakujem krásna pani….