zdravé vlasy
Blog

Účesy, účesy, ach tie účesy…

Tiež sa vám rozozvučala v hlave známa pesnička od Beaty Dubasovej…. my,  ,,mladší“  máme aj iné spomienky pri počutí tejto pesničky ako iba vlasy ?

Vypadávanie vlasov

Prosím ťa, poraď, neskutočne mi vypadávajú vlasy…….prišla pred časom za mnou s prosíkom kamoška. No nevedela prísť vo vhodnejšom čase. Končí zima, prichádza jar. Staré preč – nové sem.

Nastáva čas mladého, nového, rašiaceho. Tak poďme pomôcť aj vlasom.

Je správna bežná starostlivosť o vlasy?

Vlasy denno denne češeme, niektorí z nás pravidelne farbíme, šampóny používame podľa reklamy ku tomu ešte buchneme tiež reklamou najosvedčenejší kondicionér, pre správnu formu účesu zapravíme tužidlo či prípravok na brčky, vysušíme horúcim vzduchom fénu a prípadnú nedokonalosť dotiahneme žehličkou na vlasy. Ak sme s výsledkom spokojní, zafixujeme lakom. V tom lepšom prípade takým čo jednoducho vyčešeme, s iným druhom poputujú do smetiaka aj chuchvalce vlasov pri rozčesávaní.

sušenie vlasov

Hups, pozerám sa asi do vlastného zrkadla ?

No dobre, taká je doba a čo s tým.  Priemerne vypadne človeku denne cca 100 vlasom (názory odborníkov sa líšia). S tým nič nespravíme. Ak je to viac, tak sa to asi pre niečo deje (okrem teda spomínaného zápasu hrebeňa s nánosom laku na vlasoch), je to teda nedostatok niečoho.

Výživa pre vlasy aj pečeň

Vlasy sú kontrolkou pečene. Preto som sa potešila načasovaniu tohto problému, február-máj je obdobie pečene,  (podľa A9P) teda je vhodná jej očista. Pečeň podporíme vysokými dávka lecitínu (Super Soya Lecithin, Triple-Potenci Lecithin), ďalej komplexom vitamínov a minerálov- nájdeme vo Vital výrobkoch podľa krvnej skupiny (pre krvnú skupinu 0 Vital-0, pre krvnú skupinu AB Vital-AB, pre krvnú skupinu A Vital-A, a pre krvnú skuúpinu B Vital-B), plus pre ženy je vhodná Beauty Formula s obsahom vitamínov, minerálov, aminokyselín, kolagénom a výťažkami s bylín, no a neodmysliteľným je zvýšiť dávky zinku Mega Zinc.

Prečo vlasy padajú?

A nad čím sa treba zamyslieť? Padanie vlasov ukazuje na vyčerpanosť, chýbajúca životná sila, preťažená psychika. Vlasy sú symbolom slobody a vitality. Je to známka nadmerného výdaja svojej energie, staráme sa do vecí do ktorých nám nič nie je, hneváme sa nad správaním druhých a rozčuľujeme sa nad ich problémami. Nezostávajme v starých vzorcoch a dovoľme prílivu novej energie – tak dovolíme rásť novým vlasom a starým sa poďakujme. Boli sme radi, že tu boli a zdobili našu hlavu, preto sa im poďakujeme a necháme ich ,,ísť“.

 Prijímajme život pozitívne a s láskou. Veď všetko je v najlepšom poriadku?

Vlasy sú našou ozdobou, pozerám sa do vlastného zrkadla ?