Kýcham, kašlem, soplím, …
Striedavé alergie, sezónne alergie, celoročné alergie nám spôsobujú nemálo starostí a uberajú na kvalite života. O to viac mamičke, ktorá sa potrebuje starať o dvoch malých špuntov, ktorý jej teda nedávajú veľa priestoru pre seba a niekedy nemá čas si ani nos vyfúkať . ?
Lekárka jej naordinovala niekoľko liekov na alergiu, s ktorými sa nestotožnila a tak sme spolu vymysleli niečo telu láskavejšie a prirodzenejšie, než je pani chémia (odpusťte panička ? ) …
Nad čím sme sa teda spolu zamysleli…
Na čo si skutočne alergický?
Na čo konkrétne si alergický – práve na to sa zameraj. Nie, nehovorím o zlikvidované kvetov a stromov v okolí. Hovorím o téme, situáciách, dianí okolo teba. Doslova, na čo si alergický keď sa niečo povie, keď to niekto povie, keď to niekto spraví…. zamyslenie….
No tak práve toto vpusti do seba a spracuj to. Začni správne reagovať na tieto situácie, hlavne ak sú pre teba nepríjemné a nepríjemný je aj tlak okolia v týchto situáciách.
Nauč sa prijímať s láskou – prijmi aj, pre teba, neprijateľný názor druhého človeka s láskou, bez toho aby si súdil. Nepúšťaj von negatívnu reakciu, ale nezatláčaj ju ani vo vnútri seba. Nauč sa primerane brániť.
A ako podporíš telo?
Ako poraziť alergie prírodnou cestou?
Keďže o alergii môžeme hovoriť ako o reakcii imunitného systému, ale neprirodzenej – je potrebné nakopnúť nefunkčnú imunitu – Noni, slezinu, ako tvorcu našej imunity a lymfu – ImmunAid.
Tiež spriazniť črevnú mikroflóru – Acidophilus. Chrániť organizmus pred alergénami nám pomôže staré dobré Céčko – C1000 a antioxidant ZenThonic a Mega qProtect. Neželané reakcie imunitného systému zmiernia minerály, najmä horčík s vápnikom – StrongBons
Do jedálnička zaraďte ľahké jedlá, aby mohol organizmus oddychovať a podporte ho prijímaním väčšieho množstva vlákniny.
Prečo trpíme alergiami?
„Jednou z možností je prehnaná hygiena v domácom prostredí, kde dieťa vyrastalo. Imunitný systém potom nemá pri kontakte s rôznymi druhmi baktérií dostatok podnetov, a tak si to vynahrádza inde. Ďalšou možnosťou je odstránenie alebo aspoň významná redukcia prítomnosti parazitov v našom tele. Pri imunitnej reakcii sa totiž uvoľňuje rovnaký druh protilátok, ktoré bojujú, resp. v histórii bojovali, s parazitmi.
Jedna z teórií teda tvrdí, že táto konkrét- na zložka nášho imunitného systému hľadá iných protivníkov, pretože „nemá od dobroty čo robiť“. No a počas poslednej dekády vzrástol počet výskumov, ktoré dávajú vznik alergií do súvislosti s nerovnováhou v mikroflóre nášho tela. A to nielen v tej črevnej, ale aj v mikroflóre dýchacích ciest, pľúc a kože.“
MUDr. Markéta JANČÍKOVÁ – vyštudovala odbor všeobecné lekárstvo na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne