tráva slnko
Blog

Darček od slnka

Som dieťa nanajvýš slnečné. Chcem tým povedať, že keď na jar začne slnko viac hriať, začnú zo zeme vychádzať prvé jarné kvety, vychádza aj zo mňa lepšia nálada. A to zo všetkým – či už v zdraví , v práci, v osobnom živote – proste to, že mám lepšiu náladu pociťujem viac a pri každej činnosti. Po tomto zistení som si dokonca začala plánovať dôležitejšie kroky v mojom živote na jar. Moje telo mi to takto ukazovalo.  Potvrdzuje mi to aj veľa ľudí v mojom okolí.

Slniečku ďakujeme za veľa, dá sa povedať, že za všetko. Jedným zo zázrakov, ktoré naše telo vďaka tejto žiarivej kráse do seba dostáva, je vitamín D. Vitamín, ktorý veľa rokov upadal do zabudnutia.

Vitamín D a jeho účinky

Vitamín D je v našom organizme zodpovedný za veľa vecí – spomeniem aspoň imunitu, kosti, srdiečko, dobrá nálada a psychika vôbec. Tu by som sa aj pozastavila, pretože málokto vie, že nedostatok vitamínu D spôsobuje psychické problémy, depresiu. S takýmto poznatkom málokedy odchádzame z ambulancie lekára. A pritom stačí tak málo. Dajme si pravidelne robiť vyšetrenia krvi na vitamín D.

Nedostatok vitamínu D

Ak máte vitamín D pod spodnou hranicou, váš organizmus má vážny problém o ktorom vy ani nemusíte vedieť. Ak sa tieto problémy ukážu už na telesnej úrovni, napr. časté vírusové ochorenia, autoimúnne choroby, rednutie kostí, ekzémy, vypadávanie vlasov a veľa veľa ďalších – to už zvyčajne je dosť neskoro . ALE….nikdy nie je neskoro. Všetko je dobré. Potrebovali ste to vedieť až teraz. A najdôležitejšie je, že to viete.

vitamin D

Mne ako laikovi pomohla prednáška MUDr. Palházyho na ktorú som sa, nie náhodou ?, dostala. No čo myslíte, čo som spravila prvé, Požiadala lekárku o vyšetrenie krvi.  Ak nemá ,,oprávnenie“ váš obvodný lekár, pýtajte sa k špecialistovi, ktorý toto oprávnenie má.  Nenechajte sa odbiť.

Verte mi, stojí to za to.

Moje skúsenosti s vitamínom D

Moja strava a aktívny život už niekoľko rokov nasvedčuje tomu, aspoň podľa mňa, že prísun vitamínu v tejto forme musí byť viac ako dostačujúci.  O pobyte na slnku ani nehovorím, dokonca rada a pravidelne dovolenkujem v slnečných destináciách. Omyl!

Zostala som v nemom úžase, hodnota môjho Déčka nebola vôbec v norme, dokonca pod minimálnou hodnotou. Máte podobný výsledok, dokonca horší, alebo chcete zodpovedne pristupovať k svojmu zdraviu? Vyberte si vitamín D v prírodnej forme, ako napr. D-drops, pridajte do svojho jedálnička ryby, aspoň 2 x do týždňa, pravidelný pohyb vonku, na čerstvom vzduchu. Budete milo prekvapení. Ako ja.

zaliata slnkom

Moje hodnoty vitamínu D stúpli na 75, momentálne 104 a ja  ďakujem svojmu telu, že ma včas zastavilo, hlave, že si uvedomila a prírodnej liečbe, že napravila.

Tak šup, šup von a  rozbehnite sa v ústrety slniečku. A aj keď práve nesvieti, skúsme byť vo svojom vnútri stále naladení jeho žiarou a energiou ?.