včelia materská kašička
Blog

Včelia materská kašička – imunita od ,,mamičky“

História môjho poznatku o tomto zázraku siaha niekde do obdobia mojich 3 rokov, kedy ma moja mama (z jej rozprávania), vďaka tomu to ,,zázraku“ od včeličiek, dostala s neustále sa opakujúcich zápalov priedušiek.

História materskej kašičky

Vtedy to bolo na dedine tak,  ,,jedna totka povedali ?“ a ono to fungovalo, pretože starší ľudia mali skúsenosti a odovzdávali ich ďalej. Mladší to radi počúvali a učili sa. A toto je aj veľmi dôležitý odkaz, do dnešnej doby…..

Tak sa učili počúvať svoje telo a liečiť ho v prvom rade týmto spôsobom.

Zdá sa však, že história včelej kašičky siaha ďaleko pred túto dobu a to až do najstarších čias ľudstva. Podľa dostupných zdrojov, už starí Inkovia poznali jej blahodárne účinky. Tí ju používali nie len na telesné ale i duševné vzpruženie.

Účinky materskej kašičky

Poďme si teda pripomenúť účinky tohto zázraku, ktorý nám včeličky ponúkajú. ?

Materská včelia kašička je pri lokálnej aplikácii výborným antiseptikom – má výrazný antibakteriálny a hojivý účinok.  Pri aplikácii zistíte, že koža výrazne omladne a naberie ,,druhý dych“.

Tým pádom je jasné, že materská kašička je jeden z najznámejších omladzujúcich prostriedkov. Vedia o tom aj známe farmaceutické firmy, ktoré ju pridávajú do svojich produktov s anti-aging účinkom. Spomaľuje starnutie.

Naše staré mamy a mamy vedeli, prečo tak s láskou kŕmili svoje detičky a vnúčatá materskou kašičkou. Dokonca to bol akýsi rituál jedenkrát ročne, kým dieťa ,,nevyrastie“ z chorôb. A pri včelej materskej kašičke doslova. Podporuje totižto aj rast a výkonnosť.

včeličky

Ako včeliu materskú kašičku užívať

Odporúčaná doba užívania je 12 týždňov, podávať treba 1-2mg včelej materskej kašičky. Sledujte reakcie svojho tela a množstvo prispôsobujte.

Ja odporúčam užívať našu materskú kašičku od CaliVity, a dávkovanie budete mať plne pod kontrolou. Užívať môžete 1-4 kapsuly Bee Power denne. ?

Ak máte telo zanesené napr. chcemickými liekmi, alebo ste sa rozhodli pre očistu, alebo len proste máte pocit, že by ste ho chceli trošku ,,pozametať“ od škodlivín, jedna z možností pri výbere výborného antioxidantu je tiež materská včelia kašička.

Podporíte tým aj svoje cievy, vďaka jej antisklerotickým učinkom apomôžete telu pri tvorbe červených krviniek.

A predstavte si, včeličky myslia pri tvorbe materskej kašičky aj na novodobý fenomén a to vysoký cholesterol – áno, materská kašička je známa aj tým, že znižuje cholesterol. Nespoliehajme sa však len na ňu. To už vieme. Vhodná strava a šport musí ísť ruka v rukáve a čo nevidieť oceníte aj tieto jej účinky ?

včely prilietajúce do úľa

Materskou kašičkou aj proti vírusom

Vitaj! materská včelia kašička do týchto krásnych jarných, slnečných dní a ukáž svoje účinky. ?

Podpor  svojimi imunostimulačnými účinkami našu imunitu, aby sme hravo zvládli šíriaci sa vírus.

Podpor svojimi antidepresívnymi účinkami, aby sme hravo zvládli ošiaľ, ktorí nám natískajú média. Aby sme nepodliehali panike, zachovali si duševnú sviežosť , zdravý úsudok a úsmev na perách ?

Napríklad sledovaním usilovných včeličiek pri úli, v prírode – tú neskutočnú energiu a krásu, ktorú nám svojou existenciou prinášajú.

A trošku úsmevne: svojou známou dávkou estrogénu dokáže podporiť tak ženu v menopauze – osteoporóza, návaly, nespavosť – ako aj ženu, ktorá túži byť v radostnom očakávaní – lieči problémy s menštruáciou, libidom, plodnosťou…

Vyleťme v ústrety slnečným dňom

Takže…. vyleťme v ústrety prichádzajúcim slnečným dňom, tak v prírode ako i v našom živote – ľahko a bezstarostne ako tie včeličky. ?

Nechajme svoje myšlienky čisté, venujme ich prítomnosti a budúcnosť príde sama – radostná a krásna – lebo si ju takú, prístupom k svojmu zdraviu a životu vytvoríme ?

Objednať materskú kašičku Bee Power